Přejít na navigaci

VYŘAZENO Z NABÍDKY: Zahradní pergoly z bambusu

Pergola z bambusu

Dodávka resp. výroba bambusových pergol je zrušena, tuto službu již, bohužel, nenabízíme.

Zahradní pergoly z bambusu dodáváme vždy na míru, aby vyhovovaly potřebám a přáním daného zákazníka. U každé zakázky je třeba stanovit konkrétní rozměry zahradní pergoly, průměr bambusových kmenů a případné i to, jaké speciální prvky by měly být do bambusové pergoly zapracovány.

Pro volbu vhodných rozměrů bambusové pergoly je nutné brát v potaz zejména velikost prostoru, do kterého bude pergola umístěna. Délka bambusových kmenů, které používáme při instalaci zahradní pergoly, je 4 metry. Většinou doporučujeme umístit pergolu na rovný terén, nicméně není problém na přání zákazníka dodat i zahradní bambusovou pergolu určenou pro svažitý terén.

Další důležité informace pro bambusové pergoly

Pro zahradní bambusové pergoly je ve většině případů použito ukotvení v zemi do patek s bodcem. Jelikož se často jedná o větší objekty, doporučujeme použít bambusové kmeny alespoň o průměru 9-11cm. Pokud však budete požadovat kmeny užší, např. 5-7cm, není problém Vám vyhovět a i v tomto případě dodat kvalitní a pohlednou pergolu z bambusu.

U zahradní pergoly nabízíme možnost doplnění o tzv. speciální prvky. Většinou však platí, že v jednoduchosti je krása. Nicméně na přání zákazníka je možné zpestřit vzhled bambusové pergoly s pomocí speciálních prvků jako např. horizontální žebřík v zádech, nebo boční žebřík přes celou stěnu umožňující obrůstání pergoly popínavými rostlinami. Na přání zákazníka lze samozřejmě použít i další prvky a různě je kombinovat.

Pokud nechcete čekat, až Vám bambusová pergola obroste (případně nemáte v plánu výsadbu popínavých rostlin), doporučujeme použít bambusové rohože v různých velikostech a typech. Bambusové plotové rohože lze použít nejenom na zastřešení proti slunci, ale také i jako stínidlo na stěnách zahradní pergoly. Při použití bambusových rohoží však dbejte na to, aby v pergole nezůstávaly přes zimu. Prodloužíte tak jejich trvanlivost a zároveň zabráníte přílišnému tlaku sněhu na strop pergoly.

UPOZORNĚNÍ nejen pro ZAHRADNÍ PERGOLY Z BAMBUSU!!!

Bambus je přírodní materiál. Naše produkty jsou vyrobeny z bambusových kmenů, které nerostou absolutně rovně. Přestože se snažíme vybírat co nejrovnější kmeny, před geometrem s pravítkem, úhloměrem a vodováhou neobstojí. Naše produkty jsou určeny pro ty, kteří ocení krásu přírodního materiálu, spočívající i v tom, že kmen je na jedné straně o trochu širší než na druhé, jsou na něm vyrýsována vnitřní kolena atd. Tyto nepravidelnosti dávají každému z našich produktů punc originality, žádná zahradní pergola ani altán není stejný. Milovníkům uniformity své služby nenabízíme a doporučujeme jim, aby si raději vyrobili pergolu z plastové napodobeniny dřeva.

Bambus je velmi odolný materiál, ale vlivem například rychlých výkyvů atmosférického tlaku se na kmenech mohou objevit podélné praskliny. Tyto nemají vliv na pevnost materiálu, jen potvrzují, co už bylo řečeno: jedná se o přírodní materiál. Co se týče údržby, doporučujeme venkovní instalaci alespoň jednou za 3 roky natřít olejem s UV filtrem. Zda půjde o bezbarvý přípravek, nebo zvolíte nějaký barevný odstín, to necháme na Vás. Přetřením výrazně prodloužíte dobu, po kterou se budete těšit ze svého altánu nebo pergoly. Jinak jsou naše produkty v podstatě bezúdržbové. Bambus je tak alternativou pro hliníkové pergoly či pergoly z jiných běžných i méně známých materiálů.


Bambusové produkty.cz

Copyright © 2011 Bambusové produkty | Štípaný bambus | Tvorba www prezentací | Dům, byt a zahrada
Alternativou k bambusu jsou např. zahradní altány a zastřešené pergoly z masivního dřeva.