Přejít na navigaci

Časté dotazy (FAQ)

Kapacita altánu z bambusu

Máte dotaz k nabízenému sortimentu? Podívejte se nejdříve na náš seznam nejčastěji kladených dotazů včetně příslušných odpovědí. Pokud i přesto nebyla uspokojena Vaše zvědavost, neváhejte nás kontaktovat.

Je bambus odolný vůči našim klimatickým podmínkám?

Odpověď je jednoduchá. Zkusete se poptat u starších lidí, jestli si pamatují staré lyžařské hole. Ano i ty se vyráběly z bambusu a to v dobách, kdy bývaly pořádné zimy. Mráz stavbám z bambusu nevadí. U sněhu je třeba mít na paměti pouze to, aby nevyvíjel neúnosný tlak na střechu altánu či pergoly. Pokud se v zimě bude držet sníh na střeše Vašeho zahradního altánu se (ačkoliv je konstruován tak, aby se v naprosté většině případů neudržel), doporučujeme jej smést.

Jak pečovat o bambusové zahradní stavby?

Aby Vaše zahradní stavby vydržely co nejdéle, doporučujeme alespoň jednou za tři roky obnovit nátěr. Pro tyto případy jsou nejvhodnější speciální oleje OSMO, které jsme schopni Vám rovněž dodat. V každém případě používejte nátěry s UV filtrem! Sluneční záření "vytáhne" z neošetřeného bambusu barvu a ten postupně zešedne. Neošetřené bambusové stavby navíc mnohem hůře odolávají přírodním vlivům. V případě, že jste pravidelnou péči zanedbali a bambus Vám již ztrácí barvu, není nic ztraceno. Je možné použít barevný nátěr namísto čirého (např. odstíny hnědé atp.).

Za jak dlouho se altán (pergola) postaví?

Ve většině případů je to 3-6 hodin včetně nátěru. Kvůli nátěru je vhodné stavby montovat za denního světla, pouze při suchém počasí a teplotách nad 10°C. Při montáži není nutné používat elektrický proud, je tedy možné altán postavit prakticky kdekoliv.

Kolik lidí se vejde do zahradního altánu?

Do zahradního altánu z bambusu je možné pohodlně usadit až 10 dospělých. Malý test byl proveden na jednom z veletrhů viz. fotografie na této stránce.

Jak probíhá montáž bambusového altánu?

Stavba altánu je jednoduchá stavebnice, jejíž sestavení trvá (bez kotvení a nátěru) cca 2 hodiny. Návod na sestavení Vám rádi poskytneme a je součástí standardního balení, které Vám zasíláme. Rovněž jsme Vám k dispozici v případě, kdy byste měli problém s montáží. Samozřejmostí je, že v případě zájmu provedeme montáž my (za příplatek).

Jak je to s dopravou?

Jednou z doplňkových služeb je rovněž doprava. Mezi další se řadí nátěr, montáž a kotvení altánu. Bližší informace jsou uvedeny níže. Před vlastní objednávkou je dobré si promyslet, které z doplňkových služeb byste chtěli využít.

Doprava

Na přání zákazníků nabízíme vlastní dopravu altánu. Cena dopravy činí 8,- Kč s DPH za km. Dopravné je účtováno ze skladu v Jihlavě do místa určení a zpět. Pokud byste zvažovali vlastní dopravu, je vzhledem k rozměrům altánu třeba počítat s plnohodnotným dodávkovým automobilem nebo větším. U dopravního prostředku, stejně jako u vstupu na místo určení, je nutné vzít v potaz rozměry stěny altánu, která je nejrozměrnějším dílem: šířka 150 cm, výška 230 cm, hloubka 10 cm.

Nátěr

Doporučujeme dát altánu speciální nátěr, který prodlouží jeho životnost. Jako nejvhodnější prostředek pro bambus doporučujeme speciální OSMO olej. Pokud se rozhodnete natřít si altán sami, rádi Vám tento olej dodáme. Na dvojitý nátěr je potřeba 2,5 litrová plechovka. Před natíráním je nutné nechat altán alespoň 1-2 dny proschnout na slunci. Při natírání je třeba nespěchat, olej zapracovávat štětcem do bambusu, aby něco nasál. Vzhledem k ploše všech dílů bude jeden poctivý nátěr trvat skoro den. Pokud budete chtít altán natřít od nás, provedeme první nátěr v našich prostorách a druhý při montáži na místě. Za každý nátěr účtujeme 2.000,- Kč s DPH, cena zahrnuje speciální olej a práci.

Montáž altánu

Montáž altánu je třeba provádět na rovném terénu, nejlépe ve dvou lidech. Terénní úpravy na místě neprovádíme, montáž na rovný povrch rádi zajistíme. Cena je 1.000,- Kč s DPH za každého montéra.

Kotvení altánu

Ukotvení altánu je třeba probrat předem, liší se podle podkladu. Většinou kotvíme altány do země, k čemuž doporučujeme použít kruhové kotevní patky s bodcem o průměru objímky 12 cm a délce bodce 90 cm. Patky jsou pozinkované. Cena jedné patky je 200,- Kč s DPH, pro ukotvení altánu je potřeba 12 patek. Z estetických důvodů doporučujeme patky částečně překrýt lanem. Na dvojici patek stačí 12 m lana v hodnotě 150,- Kč s DPH. Cena za práci při ukotvení činí 1000,- Kč s DPH.


Bambusové produkty.cz

Copyright © 2011 Bambusové produkty | Štípaný bambus | Tvorba www prezentací | Dům, byt a zahrada
Alternativou k bambusu jsou např. zahradní altány a zastřešené pergoly z masivního dřeva.