Přejít na navigaci

Informace o bambusu

Bambusová podlaha

Bambus je název, který se používá pro několik rodů stálezelených dřevnatých trav z čeledi lipnicovitých (podčeleď Bambusovité). Bambus roste velmi rychle, až o půl metru za den. Největší druhy dorůstají výšky neuvěřitelných 40 metrů. Vzhledem k tomu, že není příliš náročný na pěstování, tak na něj můžete narazit prakticky po celé jihovýchodní Asii.

Bambus se řadí mezi rychle se obnovující materiály a lze jej použít pro podobné účely jako dřevo. Bambus se používá např. jako materiál pro konstrukci staveb, výrobu nástrojů, nábytku, ale i papíru a oděvů. Výhonky bambusu jsou dokonce součástí lidské stravy.

Obecně řešeno, z bambusu se díky jeho skvělým vlastnostem (vysoká odolnost, tvrdost a pružnost), rychlému růstu a nenáročnému pěstování dá vyrobit téměř cokoliv. Od zametacích košťat po rámy jízdních kol, od žebříků po nábytek, od hraček po lešení.

Využití v zahradní architektuře

Široké uplatnění nalezl bambus zejména v zahradní architektuře. Skoro by se dalo říci, že není možné nalézt vhodnější rostlinu k úpravě okolí vodních ploch nebo bazénů. Bambus jako takový je možné "zapracovat" do kterékoliv části zahrady a parku. Ideální je rovněž jako stínící materiál, kterým rychle a snadno zakryjete nevzhledná místa ve Vašem okolí.

Dalším příkladem využití bambusu je výroba různých nádob, které lze umístit na terasy či do zimních zahrad. Samotná tyčovina se dá využít v mnoha aranžérských příležitostech v interiéru i na zahradě.

A další využití může následovat: bambusové rohože, bambusové tyčky (příbor), bambusové podlahy atd.

Námi dodávané bambusové tyče

Výrobky, které prezentujeme na našich stránkách, jsou vyráběny z 5 let starých kmenů bambusu. Pro srovnání: smrk musí růst 50 let, než se dá použít na stavbu altánu nebo pergoly. To je další ukázka toho, jak významným materiálem bambus bezesporu je.


Bambusové produkty.cz

Copyright © 2011 Bambusové produkty | Štípaný bambus | Tvorba www prezentací | Dům, byt a zahrada
Alternativou k bambusu jsou např. zahradní altány a zastřešené pergoly z masivního dřeva.